Uprawianie ogrodu może być życiową pasją, jak również hobby, które przyczynia się do naszego dobrego samopoczucia i wzbogaca nasze stoły o świeże warzywa i owoce. Sadzonki i odpowiednie narzędzia marki Verve wspomogą Twoje działania w ogrodzie!

Loading...
Donica Verve Durdica efekt łupka 100 cm szara
Sprawdź
Loading...
Taczka ogrodowa Verve malowana 60 l
Sprawdź
Loading...
Podłoże uniwersalne Verve 50 l
Sprawdź
Loading...
Trawa sportowa Verve 10 kg na 400 m2
Sprawdź

Niekorzystne warunki atmosferyczne, choroby i uszkodzenia systemu korzeniowego lub zakwaszenie ziemi – wszystko to sprawia, że roślinom brakuje mikro- lub makroelementów. Jak wybrać odpowiedni nawóz? Przede wszystkim warto poznać przyczynę niedoboru. W tym celu najlepiej jest wykonać analizę gleby, dzięki czemu w optymalny sposób uzupełnimy braki poszczególnych składników mineralnych. 

 

 

Gdy na naszym trawniku pojawiają się miejscowe przebarwienia lub wypalone plamy, zwłaszcza kilka dni po nawożeniu, przyczyną może być przenawożenie lub zbyt duża ilość pożywki rozprowadzona w jednym miejscu (dotyczy to głównie nawozów mineralnych, zwłaszcza azotowych). Ratunkiem dla trawnika jest wówczas intensywne podlewanie, dzięki któremu rozcieńczymy stężenie substancji chemicznych w ziemi.

 

Nasiona i sadzonki Verve sprawią, że Twój ogród rozkwitnie pełną paletą letnich kolorów. Nie tylko upiększysz swoje rabaty, skalniaki czy hodowlę szczególnie dekoracyjnych tulipanów, ale sprawisz, że zazielenią się soczyście grządki warzywne. To właśnie one będą zdrową, pożywną – i wciąż gotową do zbioru – kulinarną wyspą skarbów. Świeże warzywa, owoce i zioła na stałe zagoszczą w codziennym jadłospisie wszystkich mieszkańców domu i ich gości.

Praca w ogrodzie, szczególnie na terenie dużej posiadłości, wymaga wielu starań i poświęconego czasu. Podczas przygotowania do wysiewu, plewienia grządek i przycinania zbyt bujnych pędów i konarów niezbędne będą narzędzia ręczne. Wyposażone w wygodne trzonki i wykonane z trwałych materiałów narzędzia marki Verve będą przez dekady towarzyszyły Twoim krokom na zielonej murawie obsadzonej dekoracyjnymi okazami flory, które przyciągać będą spojrzenia wszystkich domowników, Twoich gości i sąsiadów.

Aby roślinność w ogrodzie wzrastała prawidłowo i była wolna od chorób, konieczne będzie użycie nawozów, środków ochrony roślin i innych preparatów pozwalających uzyskać zdrowe i okazałe plony. Całość zielonej posiadłości będzie się z kolei pięknie prezentowała od wiosny do jesieni, niezależnie od wysokich temperatur w lecie, jeśli będzie wyposażona w sprawnie działający system nawadniający. Od jego efektywności zależy nie tylko jakość i gęstość trawnika, ale również dobra kondycja wszystkich roślin będących w zasięgu chłodnych strumieni wody ze zraszaczy.